23 – 24 вересня 2020 року відбулись 4  онлайн – зустрічі для вчителів англійської, німецької та французької мов.

Мета заходу: підвищити фахову компетентність педагогів щодо організації освітнього процесу у 2020-2021н.р., познайомити їх з особливостями проведення ЗНО-2021 та з основними платформами і ресурсами дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Під час вищезазначеного заходу розглядались наступні питання:

  • «Особливості викладання іноземних мов у 2020-2021 н. р.»;
  • «Окремі питання щодо проведення ЗНО – 2021»;
  • «Впровадження дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти»;
  • «Використання цікавих ресурсів та джерел з англійської мови в  умовах  дистанційної  освіти».

На початку онлайн – зустрічі консультант Одеського центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Кривич окреслила основні орієнтири щодо використання державних стандартів і  освітніх програм у 2020-2021н.р.,  їх особливостей та обов’язкового виконання; звернула увагу на систему оцінювання учнів середньої та старшої школи.

Світлана Михайлівна зупинилась на питанні щодо впровадження формувального оцінювання в умовах Нової української школи, а саме: звернула увагу на нормативні документи Міністерства освіти і науки України щодо даного оцінювання, окреслила види формувального оцінювання та  особливості їх проведення у 1-3 класах відповідно до змін і доповнень 2020 -2021 н. р., а також зосередила увагу педагогів на змінах  щодо оформлення сторінок журналу відповідно до методичних рекомендацій МОН та особливостях  надання домашніх завдань з іноземних мов  у початкових класах НУШ.

Ганна Савченко, вчитель Одеського НВК «Гімназія № 7», керівник творчої групи вчителів англійської мови», керівник проєкту «Generation Global» у м. Одесі та Україні  проінформувала учасників про особливості Програми ЗНО та ДПА  – 2021 з англійської мови та звернула увагу на орієнтовний тематично-лексичний матеріал, який передбачено в рамках проведення ЗНО – 2021.

З питанням «Використання цікавих ресурсів та джерел з англійської мови в умовах  дистанційної освіти»  виступила заступник директора з НВР Одеського НВК «Гімназія № 2» Олена Уразова. Педагог познайомила слухачів із ресурсами, які допоможуть у плануванні та проведенні сучасних онлайн – уроків з англійської мови в умовах дистанційного навчання, та надала рекомендації щодо їх використання.

Кандидат педагогічних наук, методист КЗВО «Академія неперервної освіти» Наталія Сенчина розкрила питання щодо впровадження у закладах загальної середньої освіти окремих  онлайн – платформ: Skype, Zoom, Google Meet. Методист надала практичні рекомендації щодо планування і проведення уроків у режимі онлайн та звернула увагу на необхідність дотримання етикету під час онлайн – спілкування.

Захід пройшов організовано, конструктивно; педагоги отримати корисну інформацію щодо організації освітнього процесу на уроках іноземних мов  та практичні поради щодо планування і проведення онлайн – уроків в умовах дистанційного навчання. Онлайн – зустрічі проведено за ініціативою КУ «Одеський центр професійного розвитку  педагогічних  працівників».

Від admin