Дистанційне навчання

Нормативно-правова база

Закон України “Про освіту”

Наказ Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466 “Про затвердження Положення про дистанційне навчання”

Рекомендації

Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України «Організація дистанційного навчання в школі».

Добірка корисних матеріалів від МОН «Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації». Команда МОН постійно доповнює перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та отримання важливої інформації під час війни.

Посібник «Як зробити онлайн-уроки інклюзивними: практичні рекомендації», розроблений Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНIСЕФ) в Україні та Українським інститутом розвитку освіти (УІРО).

Ресурси

Для закладів дошкільної освіти

Рубрика сайту МОН України «Сучасне дошкілля під крилами захисту» містить підбірку матеріалів для організації діяльності з дітьми відповідного віку, що постійно поповнюється.

Платформа розвитку дошкільнят «НУМО».

ЮНІСЕФ разом із Міністерством освіти й науки України запустили НУМО «Дитячий садочок онлайн» з розвивальними відеозаняттями для дітей 3–6 років. Проєкт покликаний допомогти батькам зайняти дитину пізнавальними активностями, і тим самим відволікти дітей від воєнної дійсності. Розвивальні відеозаняття виходять на MEGOGO та платформах ЮНІСЕФ Україна. Посилання на список відтворення занять «Дитячий садок онлайн НУМО» на You-Tube каналі ЮНІСЕФ Україна.

Для закладів загальної середньої освіти

На сайті Інституту модернізації змісту освіти доступні електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу. Загалом у вільному доступі розміщено 1288 підручників і посібників. Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.

01 червня 2022 року розпочав роботу хаб Нової української школи (nushub.org) – безкоштовний централізований ресурс, що збирає освітні технології та навчальні матеріали для підтримки українських біженців, де б вони не знаходились.

Компанія EdPro надає змогу вчителям, учням та їхнім батькам безоплатно користуватися програмним продуктом mozaBook, а також доданими до нього понад 220 підручниками.

Всеукраїнська школа онлайн. Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів.

Для допомоги вчителям та батькам командою МОН спільно з Google створено Всеукраїнський розклад.

Спільнота вчителів Junior разом із МОН, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України підготували серію онлайн-уроків #перемагаєморазом у межах Всеукраїнського розкладу. Доєднатися до уроків можна на YouTube-каналі Junior.

Українська мережа фітнес-клубів «SportLife» розміщує тренування для дітей від тренерів «SportLife» у добірці «Заняття для дітей» на YouTube-каналі «Sport Life Online».

Міська програма «Одеса проводить уроки». Відеоуроки від педагогів м. Одеси.

Відеоуроки від одеських педагогів на сайті Департаменту освіти та науки Одеської міської ради розміщені у вкладці «Дистанційна освіта».

Українські телеканали транслюють уроки для 5-11 класів у межах проєкту «Навчання без меж».

За підтримки Міністерства освіти і науки України «Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) створили платформу про навчання під час війни osvitanow.org. Вона є безкоштовною і регулярно оновлюється.

Розклад безкоштовних уроків «На Урок».

Онлайн-уроки з різних предметів на YouTube-каналі «Рішельеєвський дистанційний» Рішельєвського наукового ліцею.

Онлайн-уроки з різних предметів для школярів 5-11 класів на YouTube-каналі «Мрія урок» в рамках освітнього проєкту приватної школи «Мрія»

Перший англомовний курс про історію України «Ukraine: History, Culture and Identities» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Історія: зародження української нації» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Повний курс з історії України для підготовки до ЗНО «Історія України в історіях» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Українська мова. Від фонетики до морфології» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Математика: арифметика, рівняння та нерівності» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Уроки фізики на підготовка до ЗНО на YouTube-каналі Павла Андрійовича Віктора, вчителя фізики Рішельєвського наукового ліцею.

Онлайн-курс «Фізика. Механіка» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Приватна школа «STAR TIME» запустила безкоштовний курс із розмовної англійської мови для дітей віком від 6 до 12 років. Мета курсу – удосконалити розмовний рівень англійської дітей та допомогти швидше адаптуватися, перебуваючи за кордоном. Старт курсу 21.03.2022.

Онлайн-курс «Англійська мова. Морфологія» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Біологія. Ботаніка» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Географія. Загальна географія» від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Ізі ЗНО. Англійська мова» — підготуйся до ЗНО з англійської з мемами, серіалами і фільмами від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Математика. Просто» для підготовки до ЗНО від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Автостопом по біології» для підготовки до ЗНО від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-курс «Лайфхаки з української літератури» для підготовки до ЗНО від студії онлайн-освіти «EdEra».

Онлайн-школа SchoolToGo запускає безоплатні літні курси для учнів 1-10 класів, які не мали можливості навчатися в березні-травні, а також із повторення або додаткового вивчення окремих предметів (українська мова та література, історія України, англійська мова, математика, мистецтво).
https://schooltogo.online/

Громадська організація GoGlobal запрошує українських учителів і школярів на онлайн-сесії шостого тижня Всеукраїнської програми «Creative Camp: ми з України!». Учасники табору можуть долучатися до активностей на платформі Zoom і дивитися трансляції й записи сесій на YouTube-каналі Training GoCamp.

Для закладів позашкільної освіти

Із розкладом Державних центрів позашкільної освіти в умовах війни щотижня можна ознайомитись за посиланнями:

Національний центр «Мала академія наук України», Facebook-сторінка;

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Telegram-канал;

Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства та туризму учнівської молоді;

Український державний центр позашкільної освіти.