11 грудня 2019 року на базі Одеської СШ № 69 відбувся міський семінар-практикум для молодих учителів англійської мови закладів загальної середньої освіти міста Одеси «Сучасний урок в умовах Нової української школи».
Мета заходу – підвищення фахового рівня молодих колег, формування компетентностей щодо підготовки і проведення сучасного уроку в умовах Нової української школи, мотивація педагогів до безперервної освіти.
Під час семінару учасники ознайомилися з роботою методичної комісії вчителів англійської мови, з критеріями щодо професійного зростання вчителя у сучасних реаліях, з методичними вимогами до сучасного уроку та інтерактивними методиками.
Керівник методичної комісії вчителів англійської мови Катерина Кротік ознайомила педагогів з результатами роботи у напрямку вдосконалення сучасного уроку і зазначила, що на кафедрі створено віртуальну науково-методичну лабораторію для обміну досвідом, в якій розміщено портфоліо кожного вчителя, цікаві статті з методики викладання тощо. У сучасних умовах це дуже зручно і надає можливість кожному педагогу у будь-який час скористатися методичними матеріалами для підготовки до уроків.
Заступник директора з НВР Наталя Бикова розповіла молодим колегампроучасть учителів закладу у пілотуванні Рамки безперервного професійного вдосконалення вчителів іноземних мов, запровадженою Міністерством освіти і науки України разом з Британською радою. Педагог зазначила, що адміністрація закладу використовує Рамку для розробки дорожньої карти на етапі адаптації молодих учителів до професійної діяльності і як засіб самооцінки професійних умінь.
Методист КУ «Одеський методичний центр освітніх ініціатив» департаменту освіти та науки Одеської міської ради Світлана Кривич провела воркшоп «Сучасниий урок як засіб мотивації учнів до навчання», у рамках якого молоді педагоги прослухали сучасну керовану лекцію та взяли участь у майстер-класі. Під час виконання практичної частини воркшопу вчителі працювали в групах і визначали відмінність сучасного уроку від традиційного, особливості діяльності вчителя і учнів на даному уроці та складали «образ» сучасного уроку.
Майстер-клас вчителя англійської мови Наталі Важенцевої «Дрилінг у роботі з молодшими школярами» не залишив байдужим жодного учасника. Слухачі опрацювали цікаві вправи на засвоєння лексики, граматики, синтаксичних структур та зазначили, що дана методика концентрує увагу та мотивує учнів початкових класів до навчання.
Вчитель англійської мови Наталя Камишова провела презентацію проекту-вистави «Digitalization» по сторінкам Артура Конан Дойля «Sherlock Holmes and Dr.Watson…», під час якого учні продемонстрували творчі здібності, мовні та інформаційно – комунікаційні компетентності.
Під час рефлексії молоді педагоги зазначили, що семінар для них був дуже цікавим, корисним, неперевершеним.
Кожен учасник семінару отримав позитивні емоції, необхідний всім педагогічний досвід і висловив бажання працювати ще краще та підвищувати професійну майстерність.