Вчителі німецької мови закладів загальної середньої освіти територіальної громади міста Одеси 09.01.2025 взяли участь у методичному заході  «Навчання граматики німецької та її візуалізація: сучасні прийоми і нові можливості в НУШ».

Мета: підвищення професійної майстерності педагогів з організації і проведення сучасного уроку німецької мови; ознайомлення з практичним досвідом щодо викладання граматичного матеріалу та розвитку  комунікативної компетентності школярів

На початку вебінару консультантка Одеського центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Кривич акцентувала увагу слухачів на важливих аспектах сучасного уроку німецької мови в НУШ і на актуальності вивчення граматики за допомогою візуалізації.

Досвідчена викладачка німецької мови, методистка видавництва Hueber в Україні Іванна Голуб познайомила учасників з оновленими підходами до навчання граматики німецької мови, розкривши наступні теми: використання інноваційних форм і прийомів візуалізації граматики; приклади візуалізації граматичних правил; введення граматики і її візуалізація в підручнику Beste Freunde Plus.

Під час практичної частини учасники заходу опрацювали різні форми та прийоми візуалізації граматики: таблиці, малюнки, карти структурованої інформації, інфографіку, пазли, метафори тощо. Особлива увага була приділена відеокліпам з граматики, аналізу їх структури, змісту та практичної цінності.

Спікерка також окреслила ознаки успішної візуалізації граматичних правил (доступність, знайома лексика та символи, мінімум деталізації, яскраві приклади, зрозумілі навчальні цілі) та невдалого оформлення (заплутаність у поясненні правил, cкладна і занадто деталізована лексика тощо);  надала корисні поради для її доцільного використання.

На завершення було зазначено, що візуалізація граматичного матеріалу  на уроках німецької мотивує дітей до навчання, заохочує до спільної комунікативної діяльності, допомагає їм зрозуміти складні теми і отримати міцні знання. Наголошено, що здобувачі освіти навчаються не лише сприймати інформацію, а й аналізувати, інтерпретувати її, а також створювати власні візуальні продукти, що відповідає завданням Нової української школи і готує їх до життя.

Вчителі висловили подяку за корисний практичний досвід, який стане їм у нагоді під час планування і проведення сучасних уроків німецької мови.

Успіхів і наснаги! До наступної зустрічі!

Від admin