16-17 жовтня цього року проведено сьомий очний тренінг (14 занять) для вчителів української мови та літератури «Наздоженемо: курс на подолання освітніх втрат». Зрозуміло, що саме ці питання суттєво пов’язані з якісною організацією дистанційного та змішаного навчання.

Учасниками заходу за період з січня по жовтень 2024 року стало 215 вчителів-філологів Одеси, які поповнили більше ніж 20-тисячний загін українського учительства, що виявило бажання долати один із глобальних і суттєвих викликів сьогодення – освітні втрати.

Нагадаємо, що івент проведенийна виконанняНаціональної програми з навчання вчителів інструментам та методикам вимірювання та подолання освітніх втрат у рамках спільного проєкту Міністерства освіти та науки України, ГО «Освіторія» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Цей курс підвищення кваліфікації розроблений відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» з урахуванням вимог Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898 «Про деякі питання державних стандартів повної загальної середньої освіти».

Педагоги дізналися про стан освітніх втрат в Україні, формати їх виявлення та стратегії подолання, інструменти, алгоритми й ресурси цього завдання. Також розширили свої знання з питань діагностування сформованості компетентностей здобувачів освіти, психоемоційної підтримки школярів, шляхи мотивації учнів як важливого чинника подолання втрат та обговорили переваги інтегрованого підходу до навчання. Окрім базових знань учителі набули нових професійних навичок, обмінялися цікавим досвідом та своїми ідеями, підтримали один одного. Усі учасники тренінгів отримали сертифікати на 30 годин підвищення кваліфікації.

Щиро дякуємо модераторці курсів, сертифікованій тренерці з подолання освітніх втрат, вчительці української мови та літератури, заступнику директора з навчально-виховної роботи, методисту вищої категорії Одеського ліцею № 1 ім. А.П Бистріної Тетяні Петрівні Панасюк за змістовне, цікаве, насичене сучасними освітніми інноваціями навчання. Тетяна Петрівна не обмежувалася лише програмовим матеріалом курсу, а й обговорювала зі слухачами проблемні нагальні питання, зокрема: оцінювання результатів навчання в НУШ, методика підготовки комплексних підсумкових робіт тощо.

Також висловлюємо подяку адміністраціям Одеських ліцеїв № 1 (директорка Топчій Л.С.), № 100 (директорка Паламарчук О.М.), № 72 (директор Борісюк Є.Є.), № 15 ( директорка Орлова О.П.) за створення гарних належних умов для проведення тренінгів.

Висловлюємо сподівання, що здійснені навчання сприятимуть не тільки суттєвому вдосконаленню професійних навичок вчителів-філологів із зазначеного питання, а й додадуть сили, наснаги, віри в подолання як освітніх втрат, так й інших негараздів сьогодення.

Бажаємо миру та злагоди, успіхів та професійного натхнення, чекаємо на нові зустрічі.

Курс на подолання освітніх втрат триває. Долучайтеся, навчайтеся, будьте успішними! Учні чекають Вашої допомоги!

Від admin