На шляху до європейського освітнього простору
З метою обміну досвідом щодо визначення національної стратегії розвитку освіти, спрямованої на інтеграцію до європейського освітнього простору; удосконалення навичок з формування ключових компетентностей учнів та мотивації їх до вивчення іноземних мов і міжкультурного спілкування 24 квітня 2019 року на базі Одеської СШ № 35 відбувся методичний семінар за темою «Євроінтеграція. Міжнародне співробітництво». У заході взяли участь 29 вчителів англійської та німецької мов закладів освіти м. Одеси.
Під час семінару було розглянуто питання щодо організації міжнародної співпраці у навчальному закладі та шляхів приєднання до європейського освітнього простору.
Семінар відкрила заступник директора з НВР Пославська В.А., яка розповіла про основні проекти міжнародного співробітництва у навчальному закладі : з Британською радою, Французьким центром «Альянс», Американською радою, Шуменським університетом у місті Варна (Болгарія) тощо.
Методист КУ «ОМЦОІ» Кривич С.М. визначила мету, завдання семінару та наголосила, що міжнародна співпраця в сфері освіти є потужним інструментом для ефективного вивчення іноземних мов і розвитку ключових компетентностей учнів, поширення міжкультурного спілкування в умовах Нової української школи.
Педагоги закладу поділились досвідом щодо запровадження загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти у спеціалізовані школи з поглибленим вивченням іноземних мов (вчитель Вересаєв В.А.), міжнародного співробітництва з Німеччиною як засобу входження в єдиний європейський простір (вчитель Клевець Т.А.), організації міжнародної співпраці з англомовними країнами (вчитель Кухар А.М.).
Учитель історії Шкляєва С.М. провела майстер-клас із організації роботи шкільного євроклубу «Твій вибір» за темою «Україна та європейські держави. Минуле та сучасне», під час якого учні 7,11 класів опрацювали в групах міні – проект «Мій сучасний європейський вибір».
На завершення з концертною програмою виступили учні 3, 6-7-х класів та показали не тільки своє захоплення від подорожів, а й любов до рідного міста Одеси та України.
Захід пройшов у атмосфері доброзичливості, взаємоповаги та щирості.
Кожен учасник семінару отримав цікаві практичні поради щодо організації міжнародної співпраці у навчальному закладі, роботи євроклубів, широких можливостей міжкультурного спілкування тощо.
Сподіваємось, що даний захід залишиться у наших серцях приємними спогадами.