5 червня 2025 рjre відбулося чергове (сімнадцяте) навчання учасників міського практико-орієнтовного проєкту «Мовний спецкурс для педагогів закладів дошкільної освіти «РозМОВА. Вивчаю – не чекаю».
Проєкт стартував у жовтні минулого року, в День української писемності та мови, розрахований на рік. Його мета – підвищення рівня професійної компетентності педагогів у мовній галузі, поглиблення знань й удосконалення української мови, а також мотивація та стимулювання учасників до використання рідної мови в освітньому процесі. Як і багато інших, цей захід проводиться в рамках реалізації Міської цільової програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя в м. Одесі на 2024-2025 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради 24.04.2025.
Керівник проєкту Оксана Петрусенко, завідувачка Одеського закладу дошкільної освіти № 140, зазначила, що протягом навчання учасники (а це 90 вихователів) удосконалили свої знання з основних розділів мовознавства (фонетики, лексикології, орфографії, синтаксису), познайомилися з професійною лексикою та термінологією, мовою офіційних документів, перекладом. Також були надані цікаві матеріали з історії та культури, українських звичаїв та традицій (музеї області, український одяг). У межах теми «Мова художньої літератури» перед учасниками зі мистецькими напрацюваннями виступили колеги – творчі вчителі-поети, учасники міського проєкту «Поезія єднає» Тетяна Цимбал, Олена Оклюк, Інна Шумовецька, Оксана Андрощук, Анна Маліцька, Лілія Шоломіцька.
Активними були й курсанти. Вони обмінювалися досвідом своєї роботи, писали диктанти, виконували різні інтерактивні вправи та завдання, готували ігри.
Зазначимо, що на кожному занятті консультантом Комунальної установи «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ольгою Амеліною проводився практикум з культури мовлення «Говоримо українською правильно». Адже говорити правильно й красиво – вимога сьогодення, особливо в освітньому процесі.
Сподіваємося, що після літньої перерви вихователі продовжать навчання з питань удосконалення української мови. Слова особливої подяки висловлюємо ініціаторам і керівникам мовного спецкурсу завідувачці Одеського закладу дошкільної освіти № 140 Оксані Петрусенко та методистці Наталі Леті. Бажаємо учасникам мовного заходу, керівникам та його організаторам гарного мирного відпочинку, здоров’я та натхнення на нові цікаві справи, а проєкту – життєстверджуючої упевненої ходи в майбутньому.