З липня 2024 року до березня 2025 року фахівці Комунальної установи «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників», зокрема психологиня Світлана Велика та консультантка Наталя Желєзкова, беруть участь у міжнародному проєкті «SAFE SPACE – Невідкладна психосоціальна підтримка для учнів та шкільних вчителів». Разом із педагогами закладів загальної середньої освіти Одеси вони впроваджують програму «Безпечний простір», працюючи над компонентом, спрямованим на професійний розвиток і емоційну підтримку вчителів.
На сьогодні вже реалізовано три початкові етапи програми: проведено навчальні тренінги, учасники випробували отримані знання на практиці. Вчителі не лише пройшли тренінги, а й організували «Відкриті діалоги» серед колег, обговорюючи власний досвід. Результати цієї роботи вони представили під час супервізійних зустрічей із тренерами.
Четвертий етап передбачає підготовку тренерів із професійної супервізії та коучингу. Це навчання проходило офлайн у місті Ужгород (Закарпатська область) з 28 по 31 січня. Тренери Ольга Федорець і Маріанна Тропіна провели інтенсивні заняття для представників Центрів професійного розвитку педагогічних працівників із десяти прикордонних регіонів України.
Основний зміст навчання включав:
- поняття професійної супервізії, її цілі, завдання та алгоритм проведення;
- відмінності між супервізором і коучем;
- випадки, коли застосовується супервізія;
- основи коучингу та його роль у наставництві в освітньому середовищі.
Зимовий етап навчання відрізнявся від літнього. Якщо влітку основна увага була зосереджена на тренінгах для педагогів із подальшим залученням учасників у ролі фасилітаторів, які навчали колег методам самодопомоги у стресових ситуаціях і проведенню «Відкритих діалогів», то взимку навчання мало більш глибокий аналітичний характер.
Супервізія дає можливість поглянути на складні робочі ситуації з іншої перспективи та знайти ефективні шляхи їх вирішення.
Усі фахівці Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, які пройшли навчання в Ужгороді, отримають сертифікати від НаУКМА за три перші етапи програми. Ті, хто після курсу проведе супервізії та представить відповідні професійні звіти, додатково отримають сертифікати, що підтверджують їхню компетентність у сфері супервізії та коучингу.