У січні 2025 року заклади освіти територіальної громади міста  Одеси активно долучилися до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти Як?», організувавши комплекс заходів, спрямованих на підтримку психічного здоров’я учасників освітнього процесу.

1. Заходи для учнів:

Дискусія та година спілкування: Проведено години спілкування на тему «Відновимо людину – людина відновить усе!», «Як подолати страх під час повітряної тривоги». Спілкування з учнями починається з питання: «Скажіть чесно, як ВИ?»

Тиждень «Стрес та тривога»: Організовано тиждень, спрямований на реалізацію проблеми стресу та тривоги. Проведено тренінги, дискусії, під назвою «Привіт! Як Ти ?»

Практичні заняття та тренінги: Учні брали участь у тренінгах для підлітків на тему «Я і моя самооцінка»; дискусіях «Поведінка та допомога у стресових ситуаціях» та «Як турбуватися про себе». Також проведено психологічні заняття щодо збереження ментального здоров’я.

Класні години, ігри та конкурси: Проведено класні години на тему «Техніки тілесної релаксації для зняття стресу»; ігри на комунікацію «Хто серед нас?», «Вчимося дружити». Класні керівники організували конкурс аплікацій «Хмарка настрою» та інформаційно-практичне заняття «Гармонійний розвиток півкуль головного мозку».

2. Заходи для педагогічних працівників:

Тренінги «Психологічне здоров’я вчителя: шляхи його збереження та зміцнення», «Профілактика емоційного вигорання», також для формування стресостійкості, за навиками комунікації.

Дискусії: «Закони психологічного добробуту та розуміння».

 Індивідуальні консультації з батьками та індивідуальні заняття з дітьми щодо підтримки  ментального здоров’я.

Психологічні консультації: створена можливість для учнів та педагогічного колективу звертатися до психолога для отримання консультацій та підтримки з ментального здоров’я.

3. Просвітницька робота:

Оновлення інформаційних матеріалів програми «Ти Як?» на сайтах закладів освіти. Проведено просвітницьку роботу серед учнів та вчителів.

Участь у соцмережах: Розміщено теги та інформація на сторінках програми в соціальних мережах, у батьківських вайбер-групах «Як вберегти психічне здоров’я дітей під час війни»

Від admin