16 січня 2025 року відбувся інформаційно-методичний онлайн-вебінар на тему «Актуальні питання викладання суспільствознавчих дисциплін у ІІ семестрі 2024/2025 навчального року».

З підсумками І семестру та питання, які повинні бути вирішені у ІІ семестрі 2024/2025 н.р. ознайомила учителів суспільствознавчих дисциплін навчальних закладів міста заступник директора Одеського юридичного ліцею Ірина Войтович. Вона проаналізувала результативність підготовки обдарованих дітей в одеських школах до міських етапів та перспективи успішної участі міських учнівських команд в обласних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та правознавства, Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у відділеннях «Історія», «Філософія та суспільствознавство».

Співавтор сучасних підручників з історії України, учитель історії ліцею «Михайлівський» Руслан Шеремета в своєму виступі презентував проблеми викладання курсу «Громадянська освіта» в 6 -7 класах НУШ. Фахівець дав вичерпні відповіді на типові питання щодо програм, календарно-тематичного планування, підручників, методичного забезпечення та оцінювання знань учнів за трьома групами результатів. Педагог підкреслив важливість наскрізного курсу «Громадянська освіта» в 6-9 класах НУШ, міжпредметних зв’язків з історією для виховання свідомого громадянина та патріота України.

Учитель історії ліцею № 62 Ілля Лучинський акцентував увагу колег на академічній свободі моделювання учителем історії оцінювання знань учнів 5-7 класів НУШ за новими рекомендаціями МОН України та поділився власним враженнями проходження професійної сертифікації педагогічних працівників комісією при Державній службі якості освіти України. Окрім Іллі Лучинського, в грудні 2024 року сертифікати отримали учителі історії ліцею № 68 Сергій Волковський та ліцею № 56 Костянтин Голобородов.

Актуальним для учителів історії міста в умовах воєнного стану залишається питання підготовки учнів 11 класів до НМТ з історії України. Учителька історії ліцею № 117 Стелла Джафарова проаналізувала особливості та зміни до вимог складання випускниками шкіл тестів з історії України у 2025 році, надала змістовні та конструктивні рекомендації з тренінгової предметної підготовки учнів до тестування.

Модератором вебінару виступила консультант КУ «ОЦПРПП» Тетяна Волковська. Вона представила основні напрями методично-консультативної роботи та завдання для учителів суспільствознавчих дисциплін міста, анонсувала конкурси учнівського проєктування історичного спрямування в ІІ семестрі 2024/2025 н.р.

Від admin