З ініціативи Комунальної установи «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» розпочато проведення серії тренінгів проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», що виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та академією української преси.

Проєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» спрямований на посилення стійкості до дезінформації та маніпуляцій через зміцнення навичок критичного сприйняття інформації та формування попиту на якісну інформацію серед освітян та учнівства шляхом інтеграції інфомедійної грамотності у програму загальної середньої освіти.

Проєкт надає можливість учителям/-лькам вдосконалити навички застосування цифрових методів навчання, впроваджувати інноваційні підходи та навчати учнів/-ць стійкості до дезінформації та маніпуляцій.

Спікер вебінарів – досвідчена амбасадорка проєкту Хіль Ольга Володимирівна, учителька української мови та літератури вищої категорії Одеського ліцею № 8, старший вчитель, «Вчитель-новатор», переможниця конкурсу «Вчитель року 2018», «Кращий педагогічний працівник м.Одеси». Окрім педагогічного, Ольга Володимирівна має десятирічний стаж журналістської діяльності, член Національної спілки журналістів України. Велику роботу проводить учителька з обдарованими учнями.

У зазначеному проєкті Ольга Володимирівна працює з 2019 року. За цей час взяла участь у численних заходах Проєкту, а цього року – в ретриті для найактивніших учасників у Варшаві. Своїм досвідом поділиться і з учасниками наших вебінарів.

10 грудня 2024 року відбулося перше заняття «Факти та судження: що насправді керує нашим вибором?», на якому акцент було зроблено на важливості відрізняти факти від суджень та критично оцінювати матеріали та інформацію, якими ми користуємося, особливо, якщо ця інформація з Інтернету.

26 грудня 2024 року відбулося друге заняття «Як ми обираємо джерела інформації та формуємо наше медіаполе», під час якого Ольга Володимирівна зупинилася на питаннях щодо дозування величезної навали інформації, етикетних норм, алгоритмі перевірки новин, правилах інформаційної гігієни під час війни тощо. У черговий раз увага спікерки була зосереджена на використанні лише точної, перевіреної інформації з офіційних джерел. Зокрема, спільно з учасниками проаналізували діяльність Telegram.

Також слід зазначити високу активність та зацікавленість учителів, які задавали питання, ділилися своїм досвідом, висловили щирі слова подяки за цікавий змістовний і основне –корисний і потрібний матеріал Ользі Володимирівні.

Запрошуємо до участі вчителів, які цікавляться медіаграмотністю, бажають підвищити рівень обізнаності про важливість критичного сприйняття інформації. Учасники отримають спеціальні навички з інтеграції інфомедійної грамотності у навчальні предмети.

Від admin