7 листопада 2024 року на базі Одеського музею геноциду «Територія пам’яті» за участю учителів суспільствознавчих дисциплін загальноосвітніх закладів нашого міста відбувся лекторій до Дня пам’яті жертв Голодомору. Захід проводився на виконання просвітницьких завдань національно-патріотичного виховання молоді, окреслених у Меморандуму про співпрацю між Департаментом освіти та науки Одеської міської ради та ГО «Одеський центр дослідження Голокосту» в партнерстві з Національним музеєм Голодомору-геноциду (м. Київ).

З вступним словом до присутніх звернувся голова правління центру дослідження Голокосту, кандидат філософських наук Павло Козленко. В своїй промові він акцентував увагу на історичних уроках геноцидів ХХ століття на теренах України в різні часи, актуальності їх вивчення та переосмислення в сьогоденні російсько-української війни.  З інтерактивною лекцією про освітні програми для здобувачів освіти виступила завідувачка екскурсійно-освітнього відділу Національного музею Голодомору-геноциду Яна Городняк. Вона презентувала освітні проєкти музею та надала рекомендації педагогам щодо викладання трагічних сторінок Голодомору різним категоріям учнів з урахуванням їх вікових особливостей і сучасних реалій воєнного стану в Україні.

Цікаву, насичену фактами лекцію представив науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду, доктор історичних наук Дмитро Білий. Учителі міста відкрили для себе невідомі сторінки регіональної історії Голодомору на Одещині. На конкретних прикладах науковець показав всі ознаки геноциду українського селянства в 1932-1933 роках, української національної еліти в 1930-1933 роках, здійсненого совєтським тоталітарним режимом. Він зауважив, що як доводить світовий досвід, заперечення геноцидів, їх ігнорування є небезпечним явищем в сучасному світі.

Учителі міста мали можливість познайомитись з експозицією музею геноциду «Територія пам’яті», присвяченої тематиці геноцидів. Модератором заходу виступила консультант КУ «ОЦПРПП» Тетяна Волковська.

Від admin