27 вересня 2022 року на платформі Zoom був проведений вебінар, присвячений місячнику шкільних бібліотек у 2022 році під гаслом «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!».

Шкільним бібліотекарям було надано рекомендації щодо проведення з 01 по 31 жовтня 2022 року Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

В вебінарі прийняли участь 79 бібліотекарів закладів освіти міста. Спікерами заходу були директор Одеського Центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та юнацтва – Наталія Михайленко та заступник директора з бібліотечної роботи Одеської обласної бібліотеки для юнацтва – Лариса Маленко.

Утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції є одним із найважливіших пріоритетів закладів освіти. До цієї важливої місії долучаються і шкільні бібліотеки. Через війну в Україні виховна робота в шкільних бібліотеках є пріоритетною, адже вони мають бути для кожної дитини осередками становлення громадянина-патріота, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві. Для цього шкільні бібліотеки застосовують різні форми і методи патріотичного виховання.

Заходи проведені протягом Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек мають йти в нагоді втіленню основних положень «Концепції національно патріотичного виховання в системі освіти України». Функції шкільної бібліотеки повинні сприяти об’єднанню зусиль педагогічного колективу, бібліотеки та батьків щодо розвитку патріотизму підростаючої молоді, посиленню патріотичного руху в Україні, пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю.

Від admin