29 грудня 2021 року комунальною установою «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» було проведено онлайн-конференції «Замовлення підручників для учнів 9-х класів ЗЗСО» для заступників директорів, які відповідають за замовлення підручників та бібліотечних працівників м. Одеси.

І. Ознайомлення з листом МОН

Онлайн-конференції були проведені з метою ознайомлення з листом Міністерства освіти і науки України від 16.12.2021 року № 1/22048-21 та інструктивно-методичними матеріалами для здійснення вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 9 класів за фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників з кожної назви. Були надані роз’яснення щодо строків вибору та замовлення підручників, заповненню спеціальної форми вибору за фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників з кожної назви з метою покращення якості навчальної літератури.

ІІ. Електронна бібліотека ДНУ

Електронні версії фрагментів оригінал-макетів підручників, яким за результатами І етапу Конкурсу буде надано відповідний гриф, розміщуватимуться в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у вільному доступі за посиланням  lib.imzo.gov.ua у розділі: «Конкурс підручників»:  з 22 грудня 2021 року для 9 класу.

ІІІ. Порада

Педагогічні працівники з 22 грудня 2021 року до 17 січня 2022 року ознайомлюються з фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників для 9 класу.

Це здійснюється для того, щоб на 2022/2023 навчальний рік до кожного ЗЗСО надійшли друковані примірники саме тих підручників для 9 класів, які будуть обрані цим закладом освіти.

Безпосередній вибір підручників за фрагментами електронних версій їх оригінал-макетів з кожної назви підручника здійснюють вчителі ЗЗСО.

Відповідно до інструктивно-методичних матеріалів ЗЗСО мають заповнити спеціальну форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників та передати результати вибору в паперовому та електронному вигляді до органу управління освітою м. Одеси: з 10 до 17 січня 2022 року стосовно вибору підручників для 9 класу.

IV. Підсумок

Остаточне рішення щодо вибору підручників має бути схваленим на засіданні педагогічної ради ЗЗСО, про що складається відповідний протокол, де зазначається інформація про вчителів, які безпосередньо здійснили цей вибір.

З метою відкритості та прозорості процедури вибору ЗЗСО на власних вебсайтах оприлюднюють вищезазначені протоколи педагогічної ради: 26 січня 2022 року стосовно вибору підручників для 9 класу.

V. Звертаємо увагу

Керівники ЗЗСО несуть персональну відповідальність за достовірність результатів вибору та своєчасність їх оформлення.

от admin