В рамках Міської цільової програми «Я — одесит, патріот України» Департаментом освіти та науки Одеської міської ради та КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» проведено конкурс професійної майстерності «Мій кращий урок з історії та культури рідного міста».

23 грудня 2021 року на базі Одеського юридичного ліцею відбулася презентація кращих уроків та нагородження переможців та учасників конкурсу.

Свої роботи презентували вчителі Одеської гімназії №4, ОЗОШ №56, ОСШ №121, ОНВК №№ 4, 13, 49, Одеського юридичного ліцею, Одеської гімназії №7. Вперше були представленні різнопланові уроки, пов’язані з екологією Одеси та історією одеської громади ХІХ століття, витоками болгарської діаспори і одеськими періодами життя Лесі Українки і Івана Франка, вивченням видатних пам’яток архітектури та символіки Одеси в початковій школі.

У конкурсі взяли участь 20 педагогів з різних навчальних закладів  м. Одеси. Журі зазначило високий фаховий і методичний рівень педагогічних розробок, особистісно-орієнтований підхід, партнерську взаємодію учителя і учнів під час проведення занять в різних формах, в тому числі дистанційній. Над сценарними планами уроків 2021 року працювали фахівці з історії України, курсу «Одеса – моє місто рідне», української мови і літератури, болгарської мови, початкових класів, гурткової роботи. Всі 20 учасників – справжні новатори, які віддають перевагу активним і інтерактивним формам навчання історії і культури рідного міста. Уроки конкурсантів відзначаються яскраво вираженим авторським підходом до історико-культурних проблем міста, новизною і неординарністю питань, які піднімались під час занять. Вчителі продовжують разом з учнями досліджувати духовні і культурні надбання міста, архітектурну спадщину, сторінки історії м. Одеси, пов’язані з політикою порто-франко, Українською революцією 1917-1921 рр. Всі переможці нагороджені дипломами Департаменту освіти та науки Одеської міської ради та грошовими винагородами, учасники конкурсу отримали грамоти Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, подарунки від Всесвітнього клубу одеситів, дипломи громадської організації Благодійний фонд «Молода громада».

от admin