15 грудня 2021 відбулося відкриття нового освітнього простору «CreatED». Ініціатором проєкту виступив Департамент освіти та науки Одеської міської ради. Як зазначила директорка Департаменту Олена Буйневич, насамперед цей простір задумувався як багатофункціональний хаб для спільної роботи та саморозвитку спеціалістів. Також сучасне приміщення на вул. Канатній стане базою для зустрічей та реалізації ініціатив Парламенту старшокласників.

«У нас є гарна практика — обговорювати свої проблеми досить відкрито та знаходити шляхи їх вирішення. Це простір саме для цього. Для тренінгів, зустрічей, майстер-класів, консультацій, обміну інформацією та новаціями з колегами з інших міст та країн. Тут є все потрібне для цього. А головне — простір сповнений відповідної атмосфери, яка надихає на розвиток», — розповіла Олена Буйневич.

У перший же день роботи «CreatED» тут відбувся телеміст «Освіта Youth», у якому взяли участь молоді спеціалісти та керівники навчальних закладів, а також директори департаментів освіти Одеси, Вінниці, Івано-Франківська та Кривого Рогу.

До обговорення проблем молодих вчителів приєднався Одеський міський голова Геннадій Труханов.

Робота проводилася в групах, кожній з яких було запропоновано окреслити коло проблем, відповідно до своєї компетенції, та запропонувати шляхи їх вирішення. Мер Одеси взяв участь у роботі об’єднаної групи, куди увійшли представники Одеського педагогічного університету та місцевих рад.

«У своїй групі ми порушили питання підготовки професійних кадрів, нестачі практичних навичок та мотивації молодих спеціалістів йти працювати до шкіл. Така проблема є. Наприклад, в Одесі на сьогодні в закладах освіти вільні понад 400 вакансій», — зазначив Геннадій Труханов.

Одним із шляхів вирішення, запропонованих сьогодні, може стати розвиток договірних відносин муніципалітету з навчальними закладами, які готують педагогів, так зване муніципальне замовлення. Зобов’язанням випускника стане відпрацювання протягом обумовленого часу сплаченого з бюджету міста договору в державних закладах освіти.

Міський голова високо оцінив створені умови, зазначивши, що «CreatED» — це простір, де з’явилася чудова можливість обговорення різних думок, що має сприяти вибору найконструктивніших рішень проблемних питань.

Крім того, у рамках проєкту «Освіта Youth» у групах було порушено такі питання, як: прогалини професійної освіти, форми здобуття педагогічних навичок, а також можливі труднощі, з якими стикаються молоді спеціалісти на роботі та ін.

На завершення учасники зустрічі з різних міст обмінялися успішними прикладами своїх професійних досягнень.

Джерело: https://omr.gov.ua/ua/news/225871/

от admin