У рамках реалізації освітнього проектує «Компетентний учитель — успішний випускник», з метою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання 24 листопада 2021 року на платформіZoom відбулась  педагогічна зустріч «Ефективна підготовка до ЗНО – 2022 з англійської мови: нормативні документи,  навчально-методичні ресурси», у   якій  узяли участь 55 педагогів закладів загальної середньої освіти міста Одеси.

Мета заходу: підвищення професійної компетентності педагогів з  підготовки учнів до ЗНО з англійської мови, надання кваліфікованої методичної допомоги щодо  використання завдань зовнішнього незалежного оцінювання з окремих видів мовленнєвої діяльності

На початку заходу консультант Одеського центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Кривич  провела методичне консультування щодо основних  нормативних документів МОН та Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, які регламентують підготовку і проведення ЗНО, ДПА – 2022. Педагог акцентувала увагу слухачів на вимогах до програми з англійської мови,  оновленій структурі сертифікаційної роботи та умовах щодо вступу до вищих навчальних закладів.  

Марія Сосновська, вчитель англійської мови Одеської   гімназії № 5, тренер Всеукраїнської школи онлайн, Британської ради та вчителів НУШ зупинилась на питанні щодо використання сучасних підручників, рекомендованих МОН (видавництва: «Оксфорд», «Пірсон», «Макміллан», «Кембрідж»),  які стануть у нагоді вчителю як під час довгострокового планування роботи,   так і безпосередньої підготовки до ЗНО.

Спікер актуалізувала знання педагогів щодо освітніх сайтів Кембріджського, Оксфордського університетів, Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, «ЗНО-онлайн», на яких розміщено матеріали з підготовки до ЗНО та міжнародних іспитів; поділилась досвідом, як знайти умовні орієнтири та очікувані результати щодо лексичного та граматичного мовного інвентарю. Використання даних сайтів надає можливість  учителю диференціювати завдання та ознайомити учнів з екзаменаційними стратегіями.

Особливе  зацікавлення та подяку педагогів викликав інтерактивний практикум щодо роботи з онлайн –ресурсами, пов’язаними з відпрацюванням лесичного та граматичного матеріалу на платформах Blooket, Quiziet, Flippity, які допоможуть мотивувати учнів у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання.

Учасники вебінару отримали важливу інформацію щодо нормативних документів, сучасних підручників та посібників, окремих онлайн-ресурсів https://docs.google.com/document/d/1qoWkFsr7YWC9JqoSdrG1GOgHWVTJkjtqeJmeMn0j5gY/edit?usp=sharing  та  практичний досвід з їх використання  під час підготовки учнів до ЗНО – 2022 з англійської мови.

от admin