Відповідно до плану роботи КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» 11 листопада 2021 року на платформіZoom відбувся методичний воркшоп для вчителів німецької мови закладів загальної середньої освіти міста Одеси за темою «Активізація уваги школярів шляхом використання ігрової діяльності та технік кооперативного навчання на уроках німецької мови онлайн», у якому взяли участь 28 педагогів.

Мета заходу: удосконалення професійної майстерності педагогів з використання інноваційної методики та онлайн — інструментів на уроках німецької мови; надання методичної допомоги щодо планування і проведення уроків німецької мови у режимі онлайн

Під час вебінару педагоги отримали нові знання та цікавий педагогічний досвід з питань підготовки та проведення сучасного уроку німецької мови онлайн, а саме: основний акцент було зроблено на використанні дидактичних ігор для розвитку «ігрового мислення», для створення позитивної освітньої атмосфери у віртуальному класі; на формах опитування та техніках кооперативного навчання з використанням інструментів платформи Zoom відповідно до цілей і завдань уроку.

         У рамах методичного воркшопу під керівництвом Юлії Півовар, доцента кафедри німецької філології ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, вчителі взяли участь у майстер-класі з використання інтерактивних технік, ігрових методик, онлайн — інструментів, різноманітних граматичних вправ на відпрацювання фонетичних, лексичних та синтаксичних норм. Спікер звернула увагу слухачів на якість навчальних матеріалів, їх адаптацію відповідно до здібностей, інтересів, майбутньої життєвої траєкторії кожної дитини; на важливість мотивації учнів під час уроку онлайн у форматі відео-конференції.

Консультант Одеського центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Кривич провела методичне консультування щодо оновлених нормативних документів та методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України, які регламентують впровадження технологій дистанційного навчання в освітній процес в умовах сьогодення. Педагог акцентувала увагу слухачів на обов’язковому виконанні державних стандартів і освітніх програм у синхронному та асинхронному режимах, використанні формувального оцінювання за допомогою онлайн-інструментів, дотриманні санітарних норм під час роботи учнів з технічними засобами тощо.  

Вчителі отримали методичні матеріали, які допоможуть у плануванні і проведенні сучасного уроку німецької мови у форматі онлайн, та подякували організаторам і спікерам за цікавий сучасний захід.

от admin