29 квітня 2021 року за сприяння КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» у м. Одесі відбувся онлайн-вебінар для вчителів історії  України міських загальноосвітніх середніх закладів за темою «Майстерність вчителя при підготовці учнів до здачі ДПА та ЗНО: складові успіху».

Учасники семінару обговорювали ефективні підходи підготовки учнів до складання ДПА та тестів за специфікацією ЗНО в непростих умовах дистанційного навчання. Модератор вебінару, консультант КУ ОЦПРПП Волковський С.В. дав розгорнутий критичний огляд результатів минулорічного ДПА-2020 з історії України у форматі  ЗНО; проаналізував підготовку учнів до ЗНО-2021 за темами діючих програм з історії України; звернув увагу на ті питання, що мають знати випускники при роботі з тестами ЗНО.

Своїми методичними знахідками успішної підготовки випускників до складання тестів за специфікацією ЗНО за умов дистанційного навчання поділилась учитель історії Одеської СШ № 117 Джафарова С.Г. Вона акцентувала увагу учасників вебінару на необхідності опрацювання навчальної літератури, рекомендованої МОН України, поділилась власними прийомами формування умінь роботи учнів з документами, картами, візуальними джерелами.  

Про важливість контролю повторення випускниками програмового матеріалу з історії України, вибору вчителем доцільної технології та інтернет-ресурсів розповіла заступник директора Одеського юридичного ліцею Войтович І.О. Учасники вебінару погодились, що до ЗНО потрібно готувати учнів послідовно, з урахуванням особистісно-орієнтованого та компетентнісного підходу до кожного випускника. Саме на таких принципах ґрунтується щорічний міський конкурс проектів для старшокласників з історії та культури рідного міста.

от admin