Навчаємося, викладаємо та зростаємо разом з eTwinning!

У рамках організації міжнародної співпраці, реалізації завдань сучасної освіти 31 березня 2025 року на платформі Zoom відбулась педагогічна асамблея для вчителів іноземних мов «Міжнародне партнерство: нові можливості для сучасного навчання та професійного розвитку. Програма еTwinning»в якій взяли участь учителі  іноземних мов закладів загальної середньої освіти міста Одеси.

Мета заходу: ознайомлення педагогів з можливостями для сучасного навчання,  виховання й підготовки  здобувачів освіти  до успішного  життя; організації та налагодження  системної роботи щодо здійснення міжнародної співпраці, надання  професійної підтримки  в питаннях планування і проведення проєктної діяльності в партнерстві з колегами з інших європейських країн; обміну міжнародним досвідом з вищезазначеної проблеми для безперервного фахового зростання.

Зустріч проведено за ініціативою Комунальної установи «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» та за підтримки представників Національного офісу   еTwinning – Україна.

Спікерами виступили Світлана Кривич, консультантка Одеського центру професійного розвитку педагогічних працівників, Майя Селятіна, вчителька англійської мови вищої категорії, «вчитель-методист» Одеського ліцею № 10, амбасадор програми eTwinning в Одеській та Миколаївській областях України; Вікторія Гордієнко, вчителька англійської та німецької мов вищої категорії, «вчитель-методист» Одеського ліцею 130; керівниця та наставниця здобувачів освіти  в реалізації міжнародних проєктів програми eTwinning.

Світлана Кривич окреслила мету і завдання зібрання, зазначила, що Програма eTwinning започаткована Європейською Комісією у 2005 році як майданчик для спільноти освітян та розвитку співпраці у сфері освіти, який об’єднує педагогів із 46 країн Європи і світу та сприяє інтеграції освітян України до Європейського освітнього простору. Підкреслила, що перша педагогічна асамблея вчителів іноземних мов закладів освіти міста Одеси присвячена ознайомленню педагогів з особливостями участі в міжнародній програмі та новими  можливостями для фахового зростання.

Майя Селятіна,  вчителька англійської мови вищої категорії, «вчитель-методист» Одеського ліцею № 10, амбасадор програми eTwinning в Одеській та Миколаївській областях України  з 2016 року, володарка найвищої нагороди European Prize та багатьох інших міжнародних нагород,  авторка програми з проєктної діяльності та розвитку ключових компетенцій учнів, затвердженої українським і головним Брюсельським офісами, презентерка міжнародних семінарів та тренінгів, керівниця – менторка групи в онлайн для європейських амбасадорів,  розкрила  питання «Міжнародна  Програма  eTwinning – шлях до успішного майбутнього» та окреслила нові можливості для навчання, виховання, розвитку дітей і для професійного зростання педагогів, а саме: познайомила з основними розділами для навчання, викладання, партнерської взаємодії на європейській платформі, з видами нагород і призів за результати в освітній Програмі eTwinning, поділилась власним досвідом роботи і високими досягненнями щодо здійснення проєктної діяльності на міжнародному рівні. Надала можливий алгоритм реєстрації та приєднання до програми і аргументувала власну позицію, чому сьогодні важливо це зробити.

Вікторія Гордієнко, вчителька англійської і німецької мов вищої категорії, «вчитель-методист» Одеського ліцею 130; керівниця та наставниця здобувачів освіти в реалізації міжнародних проєктів, володарка  Національної нагороди «Натхненний учитель – 2025» та багатьох інших нагород від програми eTwinning, поділилась власними результатами впровадження проєктної діяльності в закладі освіти у співпраці з  європейськими  колегами,  розкривши питання «Співпраця з «європейцями»: палітра професійного досвіду». Спікерка  презентувала міжнародні проєкти, які отримали національні та європейські нагороди («знак якості») від Програмі eTwinning: екологічний, мультикультурний, освітній, стем-проєкт, «Удосконалення життєвих навичок», «Удосконалення навичок читання», «CLIL – контент та інтегроване мовне навчання» та ін.  Педагогиня окреслила позитивні сторони співпраці на міжнародній арені: можливість об’єднати всіх учасників освітнього процесу, спільний доступ до ресурсів, досягнення результату через командну роботу, підвищення можливостей для вирішення проблем тощо.

Особливо слухачів зацікавило питання «Міжнародний проєкт до святкування Дня Європи «Багатокультурна Одеса» – в дії!»   Спікерка  Вікторія Гордієнко започаткувала цей проєкт до Дня Європи та  запропонувала колегам зареєструватись і доєднатись. Приємно зауважити,  що вже виявили бажання і приєднались до реалізації цього проєкту вчителі окремих закладів освіти, а саме:  Одеських ліцеїв № 4, 13 19, 130, «Лідер»;  гімназії 26.  Бажаємо нашим колегам професійних успіхів!  Сподіваємось,  що у них все вийде якнайкраще!

На завершення педагоги висловили велику вдячність спікерам і організаторам за цікаву корисну інформацію, сучасний досвід, дієву підтримку.  нові можливості для  вирішення питань сучасної освіти.

Світлана Кривич, консультантка Одеського центру професійного розвитку педагогічних працівників, підвела підсумки і зазначила, що навчальна Програма  eTwinning базується на формуванні ключових компетентностей для життя відповідно до Концепції НУШ, нових Державних стандартів і модельних освітніх програм, серед яких наступні: розуміння й повага до культур і мистецтва як рідної країни, так і інших народів; здатність спілкуватися іноземними мовами та працювати в команді, екологічна грамотність та здоровий спосіб життя, інформаційно-цифрова компетентність тощо. Сьогодні це новий шлях до професійного розвитку освітян; до сучасного навчання, виховання й підготовки здобувачів освіти до успішного життя. Це нові можливості для обміну інноваційним досвідом шляхом партнерської взаємодії з колегами  інших європейських країн.

Бажаємо успіхів і сподіваємось на подальшу співпрацю!

Програма eTwinning чекає нових учасників закладів освіти міста Одеси!

Від admin