14 лютого 2023 року комунальною установою «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» було проведено вебінар «Замовлення підручників для учнів 1-х класів (НУШ) ЗЗСО» для заступників директорів, які відповідають за замовлення підручників та бібліотечних працівників м. Одеси.

Під час онлайн-зустрічі учасники були ознайомлені з листом Міністерства освіти і науки України від 27.01.2023 року № 1/1299-23 та інструктивно-методичними матеріалами для здійснення вибору закладами загальної середньої освіти підручників та посібників для 1 класів за програмою Нової української школи за фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників з кожної назви. Були надані роз’яснення щодо строків вибору та замовлення підручників, заповненню спеціальної форми вибору за фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників та посібників з кожної назви з метою покращення якості навчальної літератури.

Електронні версії фрагментів оригінал-макетів підручників та посібників, яким за результатами І етапу Конкурсу буде надано відповідний гриф, розміщені в Електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у вільному доступі за посиланням lib.imzo.gov.ua у розділі: «Конкурс підручників»: з 10 лютого 2023 року для 1 класу.

Педагогічні працівники з 10 лютого по 02 березня 2023 року ознайомлюються з фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників та посібників для 1 класу.

Це здійснюється для того, щоб на 2023/2024 навчальний рік до кожного ЗЗСО надійшли друковані примірники саме тих підручників та посібників для 1 класів, які будуть обрані цим закладом освіти.

Безпосередній вибір підручників за фрагментами електронних версій їх оригінал-макетів з кожної назви підручника здійснюють вчителі ЗЗСО.

Відповідно до інструктивно-методичних матеріалів ЗЗСО мають заповнити спеціальну форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників та передати результати вибору в паперовому та електронному вигляді до органу управління освітою м. Одеси: з 23 лютого по 02 березня 2023 року стосовно вибору підручників та посібників для 1 класу.

Остаточне рішення щодо вибору підручників має бути схваленим на засіданні педагогічної ради ЗЗСО, про що складається відповідний протокол, де зазначається інформація про вчителів, які безпосередньо здійснили цей вибір.

З метою відкритості та прозорості процедури вибору ЗЗСО на власних вебсайтах оприлюднюють вищезазначені протоколи педагогічної ради: 11 березня 2023 року стосовно вибору підручників та посібників для 1 класу.

Від admin