Відповідно до плану роботи КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» 8 червня 2021 року в режимі онлайн відбувся тренінг з теми «Використання інноваційних технологій навчання для формування ключових компетентностей молодших школярів НУШ», в якому взяли участь 38 вчителів початкових класів із 20 закладів загальної середньої освіти міста Одеси.
Метою заходу було підвищення професійної компетентності вчителів з питань організації та проведення сучасного уроку в умовах дистанційного навчання; показати необхідність впровадження сучасних технологій у практичну діяльність вчителів; стимулювати учасників заходу до пошуку, творчості; створити умови для професійного зростання та обміну досвідом роботи, педагогічними знахідками.
Консультант КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Лазаренко Тетяна Іванівна та Самойленко Ольга Геннадіївна, координатор міської динамічної творчої групи вчителів початкових класів, вчителька Одеської ЗОШ №89 зазначили, що головна мета НУШ – це створення школи, яка даватиме учням не лише знання, а й уміння застосовувати ці знання у житті. Пріоритет педагогічної діяльності – сформувати компетентну особистість молодшого школяра на основі розвитку пізнавального інтересу, навчити самостійно мислити, озброїти необхідними для цього знаннями, вміннями та навичками. Вчитель початкової школи, виконуючи вимоги Державного стандарту початкової освіти, має вдосконалювати процес навчання, що дає змогу дітям якісно засвоювати програмовий матеріал. Тому педагогам в своїй діяльності необхідно використовувати інноваційні форми та методи навчання.
Власним досвідом роботи щодо інтерактивних та інноваційних форм роботи з учнями в закладах освіти міста поділились переможці міського конкурсу педагогічних ініціатив у контексті Нової української школи «#МіКоПІн-2021» Баландіна Ірина Валеріївна, вчителька Одеського НВК № 13 та Семенюк Алла Сергіївна, вчителька Одеської спеціалізованої школи №86 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови.
Чабан Олена Павлівна та Сєбова Наталія Вікторівна вчителі Одеської спеціалізованої школи №86 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови долучились до обговорення та визначили, що процес формування в учнів вмінь і навичок стає результативнішим, якщо організовувати навчання у співробітництві, яке ґрунтується на спільній діяльності та взаєморозумінні вчителя й учнів. Саме таке навчання з використанням інноваційних технологій підвищує інтелект дитини, зміцнює її віру у власні здібності, стимулює активність і творчість, сприяє формуванню ключових компетентностей учнів.