26 січня 2022 року КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» в рамках проєкту «Компетентний вчитель – успішний випускник: роль вчителя у підготовці учня до ЗНО та ДПА» провів вебінар «Навчально-методичне забезпечення підготовки учнів до ЗНО та ДПА: історія України. Частина ІІІ. Підручники, рекомендовані МОН».

Модератор проєкту, консультант КУ ОЦПРПП Волковський С.В., ознайомив учасників вебінару з новаціями, що запроваджено Українським центром оцінювання якості освіти, зокрема з графіком проведення основної сесії ЗНО з історії України, а також надав інформацію щодо проведення УЦОЯО 28 січня 2022 року вебінару з предмету «Історія України».

На вебінарі було продовжено роботу з аналізу наявного навчально-методичного забезпечення підготовки учнів до ЗНО та ДПА: розглядались чинні підручники з предмету «Історія України» для 10-го класу 2018 року видання, навчальний матеріал з яких має стати в нагоді учаснику ЗНО при наданні відповідей на питання, що знаходяться в межах тем №№ 23 — 25 програми ЗНО з історії України (1921 – 1939 рр.).

Учасникам вебінару було надано інформацію щодо розбіжностей у програмах з історії України для ЗНО та для закладів загальної середньої освіти для 10-го класу.

Оскільки теми 10 класу з історії України є надзвичайно складними для усвідомлення і запам’ятовування учнями, докладно було проведено аналіз навчально-методичного забезпечення, що має стати у нагоді при підготовці учнів до опанування тем №№ 23 — 25 програми ЗНО – «Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні», «Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні» та «Західноукраїнські землі в міжвоєнний період».

У заході взяли участь 42 вчителя історії, які відзначили актуальність центрального питання вебінару та виявили бажання провести відповідний аналіз наступних тем програми з історії України для 10-го класу із дослідженням навчально-методичних можливостей підручників у контексті підготовки учня до складання ЗНО з історії України.

Завантажити презентаційні матеріали вебінару:

№№ 23 — 25 програми ЗНО – «Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні», «Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні» та «Західноукраїнські землі в міжвоєнний період».

от admin