13 січня 2022 року КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» в рамках проєкту «Компетентний вчитель – успішний випускник: роль вчителя у підготовці учня до ЗНО та ДПА» провів вебінар «Навчально-методичне забезпечення підготовки учнів до ЗНО та ДПА: історія України. Частина ІІ. Підручники, рекомендовані МОН».

Модератор проєкту, консультант КУ ОЦПРПП Волковський С.В., ознайомив учасників вебінару з новаціями, що запроваджено Українським центром оцінювання якості освіти, зокрема з графіком проведення пробної сесії ЗНО з історії України, а також з новими виданнями УЦОЯО.

На вебінарі було продовжено роботу з аналізу наявного навчально-методичного забезпечення підготовки учнів до ЗНО та ДПА: розглядались чинні підручники з предмету «Історія України» для 10-го класу 2018 року видання, навчальний матеріал з яких має стати в нагоді учаснику ЗНО при наданні відповідей на питання, що знаходяться в межах тем №№ 21 — 22 програми ЗНО з історії України.

Учасникам вебінару було надано інформацію щодо розбіжностей у програмах з історії України для ЗНО та для закладів загальної середньої освіти для 10-го класу.

Оскільки теми 10 класу з історії України є надзвичайно складними для усвідомлення і запам’ятовування учнями, докладно було проведено аналіз навчально-методичного забезпечення, що має стати у нагоді при підготовці учнів до опанування тем №№ 21 — 22 програми ЗНО – «Початок Української революції» та «Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності».

У заході взяли участь 40 вчителів історії, які відзначили актуальність центрального питання вебінару та виявили бажання провести відповідний аналіз наступних тем програми з історії України для 10-го класу із дослідженням навчально-методичних можливостей підручників у контексті підготовки учня до складання ЗНО з історії України.

Завантажити презентаційні матеріали вебінару:

Теми №№ 21, 22 – «Початок Української революції» та «Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності».

от admin