Дитинство – найважливіший період людського життя. Це не просто підготовка до майбутнього життя, а справжнє, неповторне життя. І від того, як минуло дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк.
10 травня 2023 року на платформі Zoom відбувся вебінар «Підвищення інтелектуального розвитку дітей за допомогою сучасних підходів».
Досвідом роботи з цієї проблеми поділилися педагогічні працівники Одеського закладу дошкільної освіти № 228. На вебінарі були розглянуті наступні питання:
- Розвиток інтелекту дитини, як запорука успішного подальшого життя – Шарко Вікторія Олександрівна, вихователь-методист;
- Кінезіологічні вправи для розвитку інтелектуальних здібностей дітей – Жолток Юлія Василівна, вчитель-логопед;
- Корекція мовленнєво-інтелектуального розвитку дошкільників з використанням мнемотехнікив умовах дистанційного навчання – Гібець Олена Володимирівна, вчитель-логопед;
На початку вебінару Шарко В.О. розповіла про різні види інтелекту: тілесно-кінестетичний, візуально-просторовий, логіко-математичний, музичний, лінгвістичний, екзистенційний, міжособистіний, натуралістичний. Дуже важливо застосовувати на практиці інноваційну технологію, що зробить доступною тренування «мозку» у дітей дошкільного, шкільного віку та дітей з особливими освітніми потребами.
Вчитель-логопед Жолток Ю.В. ознайомила учасників вебінару з завданнями кінезіології, ії методами. Провела практичне заняття з використанням окремих кінезіологічних ігор та вправ. Навела приклад використання кінезіологічної казки.
Вчитель-логопед Гібець О.В. звернула увагу на використання мнемотехніки в освіти як освітньої технології, яка допомагає кожній дитині комфортно та легко здобувати знання у будь-якому віці. Мнемотехнічні прийоми особливо важливі для дошкільнят, так как розумові завдання вирішуються з переважною роллю зовнішніх засобів, наочний матеріал засвоюється кращ вербального. Нагадала особливості технології використання не зображення предмету, а символів для запам’ятовування. Розповіла про етапи та послідовність роботи з мнемотаблицями.
Понад 70 педагогічних працівників закладів дошкільної освіти міста Одеса приєдналися до методичного заходу.