16 – 18 вересня 2020 року відбувся  онлайн – семінар для педагогічних працівників і практичних психологів «Методологія і психологія онлайннавчання: практикум для викладача». 

Даний захід організовано за ініціативою  Українсько-Баварського менеджмент – трейнінгцентру   разом з  КУ «Одеський центр професійногорозвиткувчителів»,  за підтримкою департаменту освіти та науки Одеської міської ради та представництваФонду ФрансаЗайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії.

Мета онлайнсемінару: підвищення професійної майстерності педагогічних працівників та практичних психологів щодо впровадження дистанційної освіти засобами використання сучасних онлайн-платформ в освітній діяльності, озброєння їх знаннями з проблем професійного вигорання і його подолання; з питань створення комфортного психологічного клімату для сучасних школярів в умовах Нової української школи.

У вищезазначеному заході взяли участь 40 педагогічних працівників та практичних психологів закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси, які протягом трьох днів працювали на онлайн – платформі Zoom за темами:

 «Організація онлайн-навчання на сучасних інтернет-платформах: Zoom, Skype. Практичніпоради»;

«Синдром професійного вигорання. Як налагодити роботу, уникаючи стресових ситуацій»;

«Контакт з учнями – найважливіша складова успішної роботи в режимі онлайн. Покроковий алгоритм».

Роботу семінару відкрила керуюча справами Українсько-Баварського менеджмент-трейнінгцентру Світлана Богданова; з  привітальним словом виступили директор представництва Фонду Франса Зайделя в Україні, керівник проектів в Україні,  Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг, директорУкраїнсько-Баварського менеджмент – трейнінгцентру Марія Дехтяренко.

 Консультант Одеського центру професійного розвитку вчителів департаменту освіти та науки Одеської ради Світлана Кривич обґрунтувала актуальність заявленої теми заходу, визначила мету і завдання  онлайн – семінару та наголосила на необхідності безперервної освіти педагогів в умовах Нової української школи.

Під час розгляду теми  «Організація онлайн-навчання на сучасних інтернет – платформах: Zoom, Skype. Практичні поради» спікер Олександр Тінгаєв, кандидат математичних наук, доцент, викладач інформаційних систем, окреслив основні питання щодо організації дистанційного навчання шляхом використання платформи Zoom. Учасники опрацювали алгоритм роботи з даною платформою, познайомились з технічними можливостями режиму «сесійних залів» та обмінялись думками щодо  використання даної платформи у роботі із сучасними школярами в умовах дистанційної освіти.

Лекції практикуючого психолога та тренера Віталія Горбунова «Синдром професійного вигорання. Як налагодити роботу, уникаючи стресових ситуацій» та «Контакт з учнями – найважливіша складовауспішної роботи в режимі онлайн. Покроковий алгоритм» пройшли на одному подиху та не залишили байдужими  жодного учасника. Спікер познайомив педагогів з ознаками професійного вигорання, окреслив причини,  які його викликають, та надав практичні поради щодо запобігання морального виснаження педагогів  та їх професійного вигорання.

Під час лекції  щодо налагодження контакту вчителя і учнів тренер Віталій Горбунов опрацював зі слухачами покроковий алгоритм щодо побудови взаємовідносин усіх учасників освітнього процесу в умовах дистанційного і очного навчання та створення комфортного освітнього середовища у сучасній школі.

Захід пройшов у  творчій та довірливій атмосфері:  педагоги отримали  корисні знання, цікавий досвід, позитивні емоції та мотивацію щодо збереження власного здоров’я та налагодження партнерських відносин  між учителями, учнями та батьками. За підсумками вищезазначеного семінару всі учасники отримають сертифікати.

Від admin