16 грудня 2021 року КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» в рамках проєкту «Компетентний вчитель – успішний випускник: роль вчителя у підготовці учня до ЗНО та ДПА» провів вебінар «Навчально-методичне забезпечення підготовки учнів до ЗНО та ДПА: історія України. Частина ІІ. Підручники, рекомендовані МОН».

Модератор проєкту, консультант КУ «ОЦПРПП» Волковський С.В., ознайомив учасників вебінару з новаціями, що запроваджено Українським центром оцінювання якості освіти, зокрема з графіком вебінарів, що їх проводить УЦОЯО в межах підготовки випускників до складання ЗНО.

На вебінарі було продовжено роботу з аналізу наявного навчально-методичного забезпечення підготовки учнів до ЗНО та ДПА: розглядались чинні підручники з предмету «Історія України» для 10-го класу 2018 року видання, навчальний матеріал з яких має стати в нагоді учаснику ЗНО при наданні відповідей на питання, що знаходяться в межах тем №№ 20 — 26 програми ЗНО з історії України.

Учасникам вебінару було надано інформацію щодо розбіжностей у програмах з історії України для ЗНО та для закладів загальної середньої освіти для 10-го класу.

Оскільки теми 10 класу з історії України є надзвичайно складними для усвідомлення і запам’ятовування учнями, докладно було проведено аналіз навчально-методичного забезпечення, що має стати у нагоді при підготовці учнів до опанування теми № 20 програми ЗНО – «Україна в роки Першої світової війни».

У заході взяли участь 37 вчителів історії, які відзначили актуальність центрального питання вебінару та виявили бажання провести відповідний аналіз наступних тем програми з історії України для 10-го класу із дослідженням навчально-методичних можливостей підручників у контексті підготовки учня до складання ЗНО з історії України.

Завантажити презентаційні матеріали вебінару:

Тема №20. Україна в роки Першої світової війни

Тема №21. Початок Української революції

от admin